Nowy pojemnik na odpady z tektury falistej przeznaczony do higienicznej utylizacji maseczek

W trakcie obecnej pandemii zużycie maseczek na twarz w uzasadniony sposób wzrosło do setek milionów na całym świecie. Jednak maseczki często stają się odpadami, zaśmiecającymi miejsca publiczne i atrakcje przyrodnicze. Metsä Board – należący do Metsä Group czołowy europejski producent najwyższej jakości tektur z włókien pierwotnych – nawiązała współpracę z agencją projektującą opakowania Futupack i przetwórcą tektury falistej Capertum w celu wyprodukowania pojemnika na maseczki wykonanego z tektury falistej i przeznaczonego specjalnie do utylizacji maseczek. Przy projektowaniu pojemników zwrócono szczególną uwagę na materiały używane do produkcji, ich użyteczność i możliwość utylizacji.

Futupack to fińskie przedsiębiorstwo projektujące i wdrażające zrównoważone rozwiązania opakowaniowe. „Chcieliśmy, aby pojemnik na maseczki był tak estetyczny, jak to tylko możliwe – aby pasował do każdego wnętrza. Pojemnik na maseczki jest dostarczany w postaci płaskiej i może być szybko rozłożony. Ponadto, na samym pojemniku jest nadrukowana pełna instrukcja rozkładania przeznaczona dla użytkowników. Gdy pojemnik na maseczki zostanie wypełniony, można łatwo zamknąć pokrywę, a cały pojemnik bezpiecznie i higienicznie zutylizować razem ze spalanymi odpadami” – powiedział Jani Mäkipää, główny specjalista ds. projektowania opakowań w Futupack.

Jako topliner pojemnika na maseczki zastosowano biały powlekany kraftliner MetsäBoard Pro WKL 160 g/m2. Fiński przetwórca tektury falistej – Capertum – wykonał za pomocą sitodruku nadruk na tekturze na fali mikro. Pojemnik jest lekki i wytrzymały dzięki użyciu włókien pierwotnych do wyprodukowania białego kraftlinera, a jego stylowa, lekka konstrukcja sprawia, że można go łatwo umieścić w różnych publicznie dostępnych pomieszczeniach.

„Wraz z urbanizacją i wzrostem liczby ludności coraz większego znaczenia nabierają rozwiązania w zakresie postępowania z odpadami higienicznymi. Pandemia Covid-19 przyniosła kolejne wyzwania wobec gospodarki odpadami. Cieszymy się, że możemy zaoferować rozwiązanie problemu postępowania ze zużytymi maseczkami – powiedział Ilkka Harju, Packaging Services Director EMEA & APAC , Metsä Board, który współpracował z Futupack w zakresie projektowania.

 

Metsä Board

www.metsaboard.com

 

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem tektur z pierwotnych mas włóknistych i pionierem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Produkujemy wysokiej jakości lekkie tektury lite, tektury do kontaktu z żywnością i białe kraftlinery, używane do pakowania towarów konsumpcyjnych, w handlu detalicznym i gastronomii. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dążymy do całkowitej eliminacji paliw kopalnych z naszych zakładów i surowców do roku 2030.

Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2400 pracowników, a w 2019 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.

 

Metsä Group

www.metsagroup.com

Metsä Group jest pionierem biogospodarki, wykorzystującym odnawialne drewno, które pochodzi z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Metsä Group prowadzi działalność w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkty drzewne, wytwarzanie celulozy oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także bibułki tissue i papieru odpornego na tłuszcz.

W 2019 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,5 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 100 000 fińskich właścicieli lasów.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

POMÓŻCIE!!!

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl