Monika Zagrajek Dyrektorem Generalnym PASMI

Monika Zagrajek dołączyła do zespołu PASMI obejmując nowo utworzone stanowisko Dyrektora Generalnego z dniem 4 kwietnia br.

Monika Zagrajek

Monika Zagrajek

Dyrektor Generalny PASMI od kwietnia 2018 r.

źródło: https://pasmi.pl

„Utworzenie stanowiska Dyrektora Generalnego to naturalna konsekwencja rozwoju organizacji i potrzeb adresowanych zarówno z poziomu firm członkowskich jak również tematów, którymi zajmuje się obecnie organizacja.  PASMI zawsze stara się znaleźć optymalne rozwiązania w zakresie podejmowanych tematów, dlatego jestem przekonana, iż dołączenie Moniki do naszego zespołu pozwoli nam jeszcze aktywniej włączyć się w dialog na poziomie regulatora.” powiedziała Ewa Jankowska Prezes PASMI.

Utworzenie stanowiska Dyrektora Generalnego w ramach struktury organizacyjnej PASMI stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby pacjentów oraz konsumentów, które znajdują odzwierciedlenie w zakresie działania firm członkowskich zrzeszonych w organizacji. PASMI  reprezentuje polskie i zagraniczne firmy farmaceutyczne produkujące leki dostępne bez recepty a także wyroby medyczne, suplementy diety oraz kosmetyki. Obecnie zrzesza 19 firm członkowskich z 80% udziałem w rynku leków OTC.

 „Nominacja na stanowisko Dyrektora to dla mnie duży zaszczyt i jednocześnie zawodowe wyzwanie. Wierzę, iż moje dotychczasowe doświadczenia w obszarze administracji publicznej będą stanowiły wartość dodaną w tematach, które jako PASMI podejmujemy w dialogu z administracją rządową mając na uwadze potrzeby pacjentów.” – powiedziała Monika Zagrajek, Dyrektor Generalny PASMI.

Monika Zagrajek posiada ponad 12 letnie doświadczenie w administracji publicznej, w tym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Uczestniczyła w wielu projektach legislacyjnych a także w grupach roboczych Ministerstwa Zdrowia. Posiada również doświadczenie jako regulator na poziomie Komisji sejmowych. Współpracowała z Komisją Europejską a także aktywnie uczestniczyła w projekcie, stanowiącym wspólną inicjatywę Włoch, Francji i Belgii. Reprezentowała Polskę jako ekspert krajowy podczas kontroli organizowanych przez służby Komisji Europejskiej, między innymi na Węgrzech, w Niemczech czy  w Czechach. Jako ekspert w kancelarii prawnej prowadziła szereg projektów dotyczących Prawa Farmaceutycznego oraz Ustawy o BŻiŻ.

 

*****
PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty promuje wśród społeczeństwa odpowiedzialne samoleczenie poprzez świadome i bezpieczne stosowanie produktów sklasyfikowanych jako Leki Bez Recepty. Dąży do ustanawiania odpowiednich rozwiązań prawnych i systemowych dla rozwoju odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC jako jednego z elementów systemu ochrony zdrowia.
PASMI aktywnie współpracuje z organizacjami europejskimi, których cele i działania są zbieżne z działalnością  statutową PASMI. Jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC. Obecnie Związek zrzesza 19 podmiotów: Aboca, Adamed Consumer Healthcare, A&D Pharma, Bayer, Biocodex, GSK, Johnson&Johnson, Klosterfrau, Omega Pharma Poland, Pfizer, Polpharma, Queisser Pharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Verco, Walmark.

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl