Merck konsoliduje w Polsce swoją działalność life science

Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, informuje, iż z początkiem lipca br. połączyła działalność handlową life science spółek Merck i Sigma-Aldrich, zmieniając jednocześnie nazwę docelowego podmiotu na Merck Life Science Sp. z o.o. W efekcie cały portfel life science, składający się z ponad 300 tys. produktów, jest dostępny w ramach jednej, a nie jak to było do tej pory, dwóch spółek. Merck kupił Sigma-Aldrich w 2015 roku, w ramach największej transakcji w ponad 350-letniej historii firmy.

– Wprowadzone zmiany mają na celu przede wszystkim uproszczenie naszej działalności life science – mówi Joanna Bogdańska, prezes Merck Life Science Sp. z o.o. – W wyniku tej zmiany klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do całego portfolio produktów life science, ponieważ nie będą już musieli składać zamówień w dwóch różnych spółkach. Jesteśmy przekonani, że proces ten będzie prostszy i bardziej efektywny dla naszych klientów, którzy – przy użyciu naszych produktów – będą mogli tworzyć rozwiązania z myślą o największych wyzwaniach współczesnego świata.

Zmiany są również przeprowadzane w Belgii, Holandii, Czechach, na Węgrzech oraz Słowacji w ramach integracji podmiotów prawnych obszaru Life Science. Nowa struktura nie wpływa na jakość oferowanych produktów, łańcuch dostaw czy produkcję. Bez zmian pozostaje także działalność dwóch pozostałych sektorów Merck: Healthcare oraz Electronics.

Informacja o biznesie Life Science firmy Merck

Biznes Life Science firmy Merck to około 22 000 pracowników, 59 zakładów produkcyjnych i portfolio zawierające ponad 300 000 produktów, które mają zastosowanie przede wszystkim w badaniach naukowych, bioprodukcji, czy różnego rodzaju procesach testowania.

 

Informacja o Merck

Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, działa w trzech sektorach, tj. ochrony zdrowia, life science oraz elektroniki. Około 58 000 osób tworząc rozwiązania z myślą o bardziej przyjaznym i zrównoważonym świecie, wpływa każdego dnia na życie milionów ludzi. Począwszy od udoskonalania technologii edycji genomu i odkrywania nowych metod leczenia najcięższych chorób, po rozwijanie inteligencji urządzeń – Merck jest wszędzie. W 2020 r. firma odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 17,5 miliarda euro w 66 krajach.

Badania naukowe w połączeniu z odpowiedzialną przedsiębiorczością stały się kluczem do technologiczno-naukowego postępu firmy. Właśnie tak Merck rozwija się od momentu powstania w 1668 r. Większościowy udział notowanej na giełdzie firmy należy do rodziny, która ją założyła. Merck posiada ogólnoświatowe prawa do nazwy i marki Merck. Jedynymi wyjątkami są Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa pod nazwami EMD Serono w sektorze ochrony zdrowia, MilliporeSigma w sektorze life science i EMD Electronics w sektorze elektroniki. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Merck www.merckgroup.com.

 

Informacja o Merck w Polsce

Merck prowadzi swoją działalność w Polsce od blisko 30 lat. 700-osobowy zespół pracuje w trzech spółkach: Merck Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie) – działalność Healthcare i Surface Solutions (cześć biznesu Electronics), Merck Life Science Sp. z o.o. (z siedzibą w Poznaniu) – działalność Life Science oraz Merck Business Solutions Europe Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) – Centrum Usług Biznesowych – jedno z zaledwie trzech tego typu ośrodków na całym świecie i jedyne w Europie.

Więcej informacji można naleźć na stronie www.merck.pl oraz profilu LinkedIn www.linkedin.com/company/merckpolska.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

WEBINAR

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl