Magnus Tegström nowym Dyrektorem Zarządzającym GSK (GlaxoSmithKline) Consumer Healthcare na Polskę i Kraje Bałtyckie

Firma GSK (GlaxoSmithKline) Consumer Healthcare powołała Magnusa Tegströma na stanowisko Dyrektora Zarządzającego na Polskę i Kraje Bałtyckie.

 

Magnus Tegström  staje na czele zespołu liczącego ponad 200 pracowników i będzie odpowiedzialny za zarządzanie biznesem GSK Consumer Healthcare w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Nowo mianowany szef GSK Consumer Healthcare na Polskę i Kraje Bałtyckie ma duże doświadczenie w branży dóbr szybkozbywalnych, które zdobywał pełniąc kierownicze funkcje w różnych krajach. Przed objęciem obecnego stanowiska, Magnus Tegström był Dyrektorem Zarządzającym GSK Consumer Healthcare w regionie Krajów Nordyckich: Szwecji, Norwegii, Danii i  Finlandii.

Tegström dołaczył do GSK Consumer Healthcare w 2015 r. Wcześniej pracował dla Novartis OTC, gdzie od 2000 r. piastował stanowiska w działach marketingu, sprzedaży i strategii pracując w Szwecji, Szwajcarii, Danii i Norwegii. Pochodzi ze Szwecji. Po objęciu stanowiska będzie pracował w Warszawie.

Filippo Lanzi, Dyrektor Zarządzający GSK Consumer Healthcare na Europę Środkową i Wschodnią powiedział: „Jest mi bardzo miło, że mogę powitać Magnusa w roli Dyrektora Zarządzającego na Polskę i Kraje Bałtyckie. Magnus jest świetnym liderem, ma  doskonałą intuicję biznesową i dobrze zarządza ludźmi. Jestem przekonany, że w pełni wykorzysta potencjał naszego biznesu w Polsce czyniąc go motorem wzrostu GSK CH w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.”

Tegström powiedział: „Ogromnie się cieszę, że dołączam do zespołu GSK Consumer Healthcare w Polsce i Krajach Bałtyckich, i że tu właśnie będę pracował. Mamy silne portfolio marek globalnych i lokalnych, wiodących w swoich kategoriach, a także zespół, który cechuje ogromna pasja i zapał do pracy. To niezbędne czynniki, aby odnieść sukces, zdobywać udziały rynek rynkowe i wygrywać z konkurencją.” 

 

----------------------------------------------------------------------------

 

O GSK Consumer Healthcare

 

GSK Consumer Healthcare (GSK CH) to jedna z największych na świecie firm działających w obszarze zdrowotnych dóbr konsumenckich. Naszym celem jest dostarczanie produktów, dzięki którym ludzie będą mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej.  Historia firmy sięga ponad 160 lat. GSK CH jest właścicielem znanych marek globalnych, takich jak Sensodyne, Voltaren, Theraflu, Paradontax, Panadol, Polident, Otrivin, Horlicks, Physiogel oraz lokalnych, m.in. Rutinocorbin czy Cholinex. GSK Consumer Healthcare łączy kompetencje firmy farmaceutycznej w obszarze rejestracji, medycznym, produkcji leków i dostępu do przedstawicieli zawodów medycznych-lekarzy, dentystów, aptekarzy- z najlepszymi kompetencjami biznesu FMCG – słuchaniu potrzeb konsumenta, szybkości w dostarczaniu produktów na rynek, koncentracji na marce i zdolności do efektywnej współpracy ze sprzedawcami. Nazywamy to połączenie FMCH (Fast Moving Consumer Healthcare). Więcej o firmie znajduje się na stronie www.gsk.com.pl

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl