LICZARKI: Po co ważyć, skoro można precyzyjnie odliczyć zgodnie z Twoimi potrzebami!

Niezależnie od wielkości i kształtu napełnianego produktu, czy też rodzaju jego zastosowania, zapewnij sobie odpowiednie rozwiązanie w zakresie zliczania. Szukaj u producenta elastyczności i doświadczenia. Zbadaj: • czy jego oferta zawiera standardowe liczarki dla przemysłu farmaceutycznego, rolnego, spożywczego i do zastosowań poza przemysłem spożywczym? • czy projektuje kompletne rozwiązania pod klucz? Jeśli możliwe jest rozdzielenie Twoich produktów, możesz zastosować liczarki.

Wielokanałowe elektroniczne maszyny liczące i napełniające pojemniki tabletkami i kapsułkami stosowane są w wielu spośród największych firm farmaceutycznych na całym świecie. Firmy farmaceutyczne wymagają dokładności i niezawodności, prostoty w procesach czyszczenia oraz niewielkich wymagań w zakresie utrzymania. Wszystkie maszyny farmaceutyczne w sposób doskonale zgodny skonstruowane są z materiałów zatwierdzonych przez FDA (Food and Drug Administration – amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) i zaprojektowane według wytycznych CE i GMP (Good Manufacturing Practice – Dobrych Praktyk Produkcyjnych).
Systemy operacyjne wyposażone są w ekrany dotykowe spełniające wymagania ‘21CFR część 11’ dla całkowitej kontroli systemu.

Innowacyjna konstrukcja
•    Pojedyncze moduły zliczające, z napędem wspomaganym przez serwo: do wbudowania w maszyny końcówki linii o wysokiej wydajności
•    Wąska i modułowa konstrukcja
•    Różnorodność modułów liczących od maszyny wyposażonej w pojedynczy moduł do maszyn końcówki linii o wysokiej wydajności posiadającej 8 modułów
•    Identyczne funkcjonowanie wszystkich modułów
•    Indywidualne rozwiązania w zakresie nastaw i możliwość prostej wymiany

Charakterystyka funkcjonowania
•    Dokładność
•    Niezawodność
•    Wysoki poziom powtarzalności
•    Konfiguracja od 1 – 8 modułów w maszynie umożliwia osiągnięcie wydajności od 45 do 400 pojemników na minutę przy przeciętnym zliczaniu do 100 jednostek produktu
•    Płyty dozowania produktu i wibracyjne z napędem wspomaganym przez serwo zapewniają szybki i ciągły przepływ produktów przy niewielkiej ilości nastaw
•    Brak części formatowych dla różnych tabletek i kapsułek
•    Materiały zgodne z wymaganiami FDA
•    Systemy napełniania o pracy przerywanej i ciągłej
•    Demontaż części  wchodzących w kontakt z produktem bez użycia narzędzi w czasie 5 minut
•    Obsługiwane mogą być niemal wszystkie rodzaje butelek
 
100% dokładność liczenia zwiększa się dzięki dozowaniu produktu z serwonapędem, klapkom rozdzielającym produkt i płytom wibracyjnym. Zapewniają ciągły, szybki i zwarty przepływ produktu. Zaawansowane samokalibrujące się systemy skanujące zapewniają, że maszyna zlicza nieprzerwanie z zachowaniem dokładności, nawet gdy następuje zanieczyszczenie przez pył pochodzący z produktu.
 
Być może zastanawiacie się Państwo, dlaczego automatyczne liczenie jest preferowane w stosunku do innych systemów napełniania (takich jak np. ważenia czy dozowania objętościowego). Jest szereg przyczyn.
 
Częste zmiany produktu
Kiedy pakowane produkty podlegają częstym zmianom, wówczas preferowanym sposobem napełniania jest liczenie. Zmiany ciężaru lub kształtu produktu nie mają wpływu na liczarki. W większości przypadków będziecie Państwo potrzebowali jedynie wprowadzenia wymaganej ilości, a liczarka dostosuje się do nowego zliczania i nowych produktów, nawet, jeśli są one różne co do ciężaru i wielkości od poprzedniej partii.
 
Zmienna waga i rożne kształty

Niektóre spośród pakowanych produktów charakteryzują się indywidualnym zróżnicowaniem, jeśli chodzi o wagi lub kształty. Chodzi tu o wyroby cukiernicze, saszetki z mydłem, przekąski, żywność zamrożoną, pieczywo, cebulki kwiatowe, itd. W przypadkach tego rodzaju, liczenie jest preferowane w stosunku do dozowania wagowego lub objętościowego. Liczarki produktu wykrywają poszczególne produkty w sposób indywidualny, niezależnie od ich wagi lub kształtu. Kiedy produkty są sprzedawane według ilości, niemożliwe jest zagwarantowanie ilości różnych produktów zawartych w pojedynczym opakowaniu bez użycia liczarek.
 
Ilość wydrukowana na opakowaniu
Niektóre opakowania zawierają informację dotyczącą zawartości podanej jako ilość produktu. W takich przypadkach liczenie jest jedynym sposobem zagwarantowania dokładnej ilości produktów w opakowaniu.
 
Wysoka wydajność
Liczenie jest także preferowane, kiedy wymagane jest zapakowanie małej ilości produktów z wysoką wydajnością. Przez zastosowanie wielu kanałów i komór przechowania możliwe jest indywidualne zgromadzenie produktów, umożliwiające osiągnięcie wysokiej wydajności.
 
Mieszanka produktów

Jeśli chcecie Państwo zmieszać różne produkty, a ilość poszczególnych produktów jest niewielka, wówczas także preferowane jest liczenie. Przy pomocy modułowych liczarek możecie Państwo określić, ile produktów chcecie Państwo pakować w opakowanie końcowe. Ilość produktów, które wprowadzicie Państwo do programu systemu, wypełni dokładną sumę produktów w opakowaniu. W ten sposób Państwa klienci nie będą musieli się więcej zastanawiać, dlaczego w opakowaniu znajduje się różna liczba jego/jej ulubionego produktu.

Higiena
Oprogramowanie systemowe liczarek produktu powinno być uwzględnione w maszynach, które spełniają wymagania FDA i charakteryzują się PROSTOTĄ CZYSZCZENIA  . Wszystkie części wchodzące w kontakt z produktem są łatwo demontowane bez użycia narzędzi w celu czyszczenia.
 
Na koniec, nie chcielibyście Państwo rozczarować swoich klientów dostarczając im mniejszej ilości produktów ale także nie chcielibyście tracić pieniędzy po prostu rozdając produkty. Dlatego liczenie jest najbardziej niezawodnym sposobem zapewnienia prawidłowej ilości produktów w opakowaniu. Liczenie dowiodło ponownie wielokrotnie, że stanowi preferowany sposób przewyższający inne systemy napełniania.

Podsumowując,   ZAŁOŻYWSZY ŻE  liczarka może oddzielić produkty, większość produktów może zostać policzona szybko i dokładnie niezależnie od ich kształtu i wagi. Jeśli chcecie Państwo pakować różne produkty na liczarce, wówczas jest to możliwe w przeważającej ilości przypadków bez użycia części formatowych. Szukajcie Państwo producentów z szerokim doświadczeniem w wielu różnych gałęziach przemysłu.
 
Zasada pracy
System liniowych podajników wibracyjnych wykorzystywany jest w dokładnych i wydajnych liczarkach. Produkty są rozdzielane i transportowane z wykorzystaniem płyt wibracyjnych (3). Dzięki temu systemowi możliwe jest nawet rozdzielanie produktów o zróżnicowanych kształtach, lub takich, które mają tendencję do spiętrzania się. Po rozdzieleniu produkty w sposób grawitacyjny opadają do kanałów detekcji (4), gdzie każdy produkt jest wykrywany indywidualnie.

Jedynie najlepsze liczarki wykonane są z klapkami odliczającymi. Te klapki odliczające (5) umożliwiają wyładunek ustalonej nastawą ilości produktów (6) bezpośrednio do kartonika w formie display’a; butelki; kubełka lub maszyny pakującej, a proces liczenia jest kontynuowany w czasie, gdy napełnione opakowania opuszczają maszynę, aby zrobić miejsce dla opakowań pustych. Umożliwia to osiągnięcie wyższej prędkości i wysokiej wydajności, która znacząco zmniejsza ostateczne koszty produkcji.


Dystrybutor:

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

POMÓŻCIE!!!

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl