Kompaktowa i łatwa w montażu główka sterująca do zaworów

Kompaktowy i inteligentny moduł Alfa Laval ThinkTop D30 to łatwa w montażu, zintegrowana jednostka sterująca przeznaczona do higienicznych zastosowań w przemyśle spożywczym, w tym napojów i mleczarskim oraz farmaceutycznym, kosmetycznym, a także chemii gospodarczej. Ta niezawodna jednostka sterująca stanowi ekonomiczną alternatywę dla konwencjonalnych rozwiązań w zakresie monitorowania i sterowania zaworami.

‎Łatwa w montażu główka do sterowania zaworami

Montaż i konfiguracja przebiegają prosto i szybko, co ogranicza ryzyko wystąpienia awarii podczas odbioru technicznego i produkcji. Moduł został zaprojektowany tak, aby sprostać wyzwaniom rynku w zakresie jeszcze większej użyteczności i prostoty sterowania zaworami. Wystarczy umieścić jednostkę sterującą bezpośrednio na siłowniku zaworu, podłączyć do niej powietrze, a następnie połączyć ją kablem ze sterownikiem PLC. Montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy, żadnych adapterów ani narzędzi, jak również nie ma potrzeby dokonywać regulacji pozycji zwrotnej w regularnych odstępach czasu.

Niezawodne i higieniczne rozwiązanie:

Moduł ThinkTop D30 wykrywa spadek ciśnienia powietrza, który stanowi jedną z najczęstszych przyczyn awarii w procesie. Odporny jest na fizyczne oddziaływania, drgania, uderzenia hydrauliczne, zmiany wartości temperatur oraz nagłe skoki ciśnienia. Jednostka ThinkTop D30 jest wodoodporna oraz zgodna z wymaganiami ochronności wg IP66/IP67, więc zatrzymuje pył, wodę i inne cząsteczki przed dostaniem się do wnętrza głowicy sterującej. Głowicę sterującą można też spłukiwać wodą lub płynem czyszczącym i działanie takie nie ma wpływu na jej pracę. Konstrukcja taka zapewnia najwyższy stopień higieny i skutecznie eliminuje problemy związane z korozją i zewnętrznymi zanieczyszczeniami.

Ważne cechy

Jednostka ThinkTop D30 posiada cyfrowy interfejs ze wskaźnikiem wizualnym na całym jej obwodzie (360 stopni), który umożliwia lepsze monitorowanie sygnałów zwrotnych - przesyłanych z aktywowanego i nieaktywowanego siłownika, takich jak: spadek ciśnienia lub nieszczelność. Dzięki temu osiąga się stabilniejszy proces, lepszą jakość produktów i zmniejszoną liczbę przestojów.

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich.
Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają naszym Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów.
Nasze nowatorskie rozwiązania umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmac​eutyki.
Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów praktycznie na całym świecie.

Kontakt z firmą Alfa Laval
Aktualne dane kontaktowe dla wszystkich krajów znajdują się na naszej stronie internetowej:

www.alfalaval.com

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl