itelligence wdraża w Herbapolu Wrocław autorskie rozwiązanie do raportowania do ZSMOPL

Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorstwa uczestniczące w handlu wyrobami medycznymi, produktami leczniczymi, refundowanymi środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego i refundowanymi wyrobami medycznymi zobowiązane są do przekazywania danych do Ministerstwa Zdrowia za pomocą ZSMOPL (Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi). Przedsiębiorcy działający w branży medycznej w ciągu trzech najbliższych miesięcy muszą przygotować swoje systemy informatyczne do planowanej zmiany w sposobie raportowania do Ministerstwa Zdrowia.

Specjaliści itelligence opracowali kompleksowe autorskie rozwiązanie w systemie SAP, które gwarantuje spełnienie ministerialnych wymagań dotyczących nowych wytycznych związanych z ZSMPOL. Na jego wdrożenie zdecydował się wieloletni klient itelligence – Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A., największy i najdłużej działający polski producent leków ziołowych, który od ponad 50 lat z sukcesem wprowadza na rynek preparaty ziołowe, łącząc osiągnięcia medycyny naturalnej z nowoczesnymi technologiami.

Nowy system raportowania jest obowiązkowy i obejmie cały rynek farmaceutyczny: producentów, hurtownie i apteki. W założeniu ZSMPOL miał ograniczać braki wybranych leków, w praktyce jednak obejmie wszystkie leki i refundowane suplementy. 95% produkcji Herbapolu to wyroby lecznicze, reszta to kosmetyki i suplementy, dlatego musimy tak, jak i inne podmioty działające w naszej branży, dostosować się do nowych wymogów Ministerstwa Zdrowia. – wyjaśnia Edyta Sapijaszko, Menedżer do spraw systemów zintegrowanych WZZ „Herbapol” S.A.

Proces podłączenia firm do ZSMOPL to złożony proces: dopiero po weryfikacji poprawności wysyłanych raportów w środowisku ewaluacyjnym przedsiębiorstwo może przejść do pracy w środowisku produkcyjnym.

Zależy nam na profesjonalnie przygotowanym i terminowym wdrożeniu nowego systemu. Ministerstwo ustaliło terminy, których przekroczenie wiąże się z karami, więc kluczowy był dla nas wybór partnera, który zagwarantuje wdrożenie na czas.” – podkreśla Edyta Sapijaszko.

O wyborze itelligence zadecydowało doświadczenie w tworzeniu autorskich rozwiązań dla biznesu. Podobnie jak w przypadku it.jpk obsługującego Jednolity Plik Kontrolny, który został z sukcesem wdrożony w ponad 100 firmach, również rozwiązanie dotyczące ZSMPOL zostało przygotowane z gwarancją spełnienia ministerialnych wymagań. Ważny był również przebieg dotychczasowej współpracy pomiędzy itelligence a Herbapolem Wrocław.

 „Otrzymaliśmy kilka ofert dotyczących wdrożenia ZSMPOL, wśród których znalazły się zarówno rozwiązania oparte o system SAP, jak i niezwiązane z SAP-em.  Realizację projektu wdrożeniowego powierzyliśmy itelligence, ponieważ ta oferta była najlepiej przygotowana­. Ponadto mamy zaufanie do itelligence, od lat korzystamy z wiedzy biznesowej konsultantów i programistów itelligence w kwestiach związanych ze środowiskiem SAP. Cenimy ich eksperckie doświadczenie oraz profesjonalne podejście do współpracy”. – wyjaśnia Edyta Sapijaszko.

Źródło: https://itelligencegroup.com

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl