Firma Servier otwiera pierwsze przedstawicielstwo w USA

Firma Servier umacnia obecność w Stanach Zjednoczonych otwierając w okolicach Bostonu swoje pierwsze przedstawicielstwo: Servier BioInnovation. Siedziba nowej jednostki mieści się w Cambridge (w stanie Massachusetts), międzynarodowym centrum badań biologicznych i medycznych, a jej zadania będą obejmować rozpoznanie możliwości współpracy oraz nasilenie działalności badawczo-rozwojowej i licencyjnej na terenie USA.

Na Stany Zjednoczone przypada aż 47%[1] światowego rynku farmaceutycznego. Obecność w tym kraju ma zatem kluczowe znaczenie dla wszystkich firm z branży farmaceutycznej, zwłaszcza specjalizujących się w onkologii – która należy do priorytetowych obszarów badawczych Servier.

Otwarcie BioInnovation w pobliżu Bostonu to milowy krok w dążeniach Grupy do umocnienia obecności w USA w zakresie działalności badawczo-rozwojowej i licencyjnej. Wcześniejsze działania Servier w tym zakresie obejmowały podpisanie umów z partnerami prywatnymi, w tym firmami farmaceutycznymi (Pfizer, Amgen) i akceleratorami biznesu (LabCentral, Plug and Play Health & Wellness) oraz publicznymi, w tym nawiązanie strategicznej współpracy naukowo-badawczej z Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Uniwersytetem Harvarda.

– Utworzenie Servier BioInnovation jest elementem działań Grupy na rzecz długofalowego poszerzenia obecności w USA w wymiarze naukowo-badawczym i licencyjnym – stwierdził Christophe Thurieau, dyrektor ds. ośrodków badawczych i SIRN[2] w Dyrekcji Badań i Rozwoju Servier. – Rejon Bostonu charakteryzuje się niezwykłym zagęszczeniem ośrodków prowadzących badania nad innowacyjnymi lekami, zwłaszcza w dziedzinie onkologii.

Servier BioInnovation to także pierwsza jednostka w Międzynarodowej Sieci Badawczej Servier (SIRN), której zadaniem będzie zwiększanie rozpoznawalności Grupy, pozyskiwanie talentów oraz nawiązywanie współpracy naukowo-badawczej poprzez obecność w najważniejszych światowych centrach innowacji.

W 2018 roku, Grupa planuje otwarcie kolejnych przedstawicielstw w ramach SIRN w San Francisco oraz Pekinie.

Dostosowanie się do specyfiki danego rynku jest kluczem do zaspokojenia potrzeb pacjentów.


Strategiczna nominacja

Na czele przedstawicielstwa w Bostonie stanął dr Christian R. Schubert, który w tym celu dołączył do Grupy. Jego misją jako dyrektora Servier BioInnovation będzie rozpoznawanie możliwości współpracy i znajdywanie potencjalnych partnerów w pięciu obszarach terapeutycznych, w których specjalizuje się Servier, a także podejmowanie działań w celu zwiększenia rozpoznawalności firmy na terenie Wschodniego Wybrzeża USA.

Dr Schubert studiował neurobiologię i biochemię na MIT i Uniwersytecie Harvarda. Jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie innowacji klinicznych. Wcześniej piastował stanowiska kierownicze w firmach Biogen i Pfizer. Jego znajomość lokalnej sieci uniwersytetów, startupów, firm biotechnologicznych i instytucji nadzorujących innowacje w ochronie zdrowia będzie nieocenionym atutem w nowej pracy.


[1] Źródło: Raport Francuskiego Stowarzyszenia Firm Farmaceutycznych (LEEM), 2017

[2] Servier International Research Network – Międzynarodowa Sieć Badawcza Servier

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl