Europejski Kongres Gospodarczy - Jak będziemy wychodzić z postpandemicznego kryzysu?

Ponad 120 panelistów, ekspertów z zakresu gospodarki i polityki, wzięło udział w blisko 20 debatach EEC Online. Rozmowy dotyczyły m.in. zmian strategii i planów biznesowych, które w ostatnim czasie obserwujemy w całej gospodarce, także w branży farmaceutycznej. Internetowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress) odbyła się w dniach 18-20 maja br.

Po raz pierwszy zorganizowane zdalnie i dostępne w Internecie, EEC Online to wydarzenie, na które składają się debaty poświęcone analizie i przyszłości gospodarki, dyskusje o nowej rzeczywistości i pomysły na wychodzenie z postpandemicznego kryzysu. 

W debacie „Eksport, handel zagraniczny, współpraca gospodarcza”, która odbyła się 20 maja wziął udział Bartłomiej Rodawski, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu Adamedu. Dyskusja poświęcona była m.in. współpracy handlowej w realiach trwającego kryzysu, zmianom w strategiach przedsiębiorstw oraz programom wsparcia inwestycji polskich firm za granicą.  

Epidemia koronawirusa w Polsce wymusiła na wielu firmach zmianę strategii oraz planów biznesowych. Dotyczy to również producentów leków, którzy musieli się zmierzyć z występowaniem zakłóceń w dostawach, brakiem środków ochrony osobistej czy zapewnieniu ciągłości procesów produkcyjnych. 

- Głównym problemem podczas pandemii nie jest dostępność API a raczej kwestie popytowe. To co się stało na rynku farmaceutycznym jest nadzwyczajne i nietypowe. Ogromny wzrost popytu w marcu – wszyscy kupowali leki, które stosuje się w zwalczaniu objawów grypy. Pacjenci stworzyli tez zapasy leków na choroby przewlekłe. I nie wiedzieliśmy, co będzie dalej. Teraz widzimy korektę i istotny spadek popytu w kwietniu oraz dalszą część tej korekty w maju. W takiej sytuacji niezwykle trudno jest prognozować krótki okres i odpowiednio zaplanować zasoby. Zaczynamy wchodzić w nową rzeczywistość. Nie przewidujemy jednak na razie korekt w naszej strategii rozwoju i stale zakładamy wzrost operacji eksportowych. Chcemy, aby operacje międzynarodowe miały coraz większy udział w przychodach ze sprzedaży i konsekwentnie to realizujemy. Mamy bardzo dobre produkty, które udaje nam się sprzedawać na ponad 70 rynkach na całym świecie. One się bronią. Oczywiście mamy problemy natury operacyjnej. Walczymy też z kwestiami logistycznymi dotyczącymi wywozu naszych produktów oraz ciągłością łańcuchów dostaw. Natomiast perspektywa długookresowa zdecydowanie się nie zmienia  - mówił Bartłomiej Rodawski podczas panelu.  

XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC – European Economic Congress) w tradycyjnej formie jest zaplanowany w terminie 2-4 września br.

 

Źródło: Adamed

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

POMÓŻCIE!!!

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl