BIO AKADEMIA – NAJWIĘKSZY PROGRAM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W POLSKIEJ BIOTECHNOLOGII

Polpharma Biologics zainaugurowała pierwszą edycję BIO Akademii – największego programu kształcenia praktycznego w polskim sektorze biotechnologicznym. Program, przygotowany z myślą o edukacji i podnoszeniu kompetencji obecnych i przyszłych pracowników firmy, umożliwi zbudowanie specjalistycznego know-how i nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju tej młodej dziedziny w Polsce. W ciągu najbliższych 6 lat BIO Akademię ukończy ok. 600 specjalistów.

Biotechnologia to jeden ze strategicznych sektorów polskiej gospodarki wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Aby zapewnić rozwój tej innowacyjnej dziedziny w Polsce, potrzebne są nie tylko inwestycje w infrastrukturę i rozwój leków – na co Polpharma przeznaczy łącznie 2 mld zł – ale przede wszystkim wykwalifikowana kadra wyposażona w wiedzę i praktyczne umiejętności. Na tę realną potrzebę odpowiada BIO Akademia.


Nacisk na praktykę

BIO Akademia to unikalna inicjatywa Polpharmy i największy tego typu program w Polsce, który uzupełnia wiedzę uniwersytecką o praktyczne aspekty pracy w firmie biotechnologicznej, zarówno w środowisku laboratoryjnym, jak i produkcyjnym.

„Celem naszej inicjatywy jest nieustanny rozwój obecnych i przyszłych pracowników Polpharmy. Dzięki BIO Akademii będą mieli dostęp do ekspertów i zasobów na światowym poziomie, co pozwoli im w praktyce wykorzystać swoją wiedzę i przyczynić się do budowy sektora biotechnologii medycznej w Polsce” – mówi Piotr Zień, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Technicznego w Polpharma Biologics i Dyrektor BIO Akademii.


Dzielenie się wiedzą

W I edycji BIO Akademii bierze udział 46 osób. Uczestnicy programu podczas 15-tygodniowego kursu będą zdobywać nowe umiejętności, korzystając z dedykowanych narzędzi przygotowanych przez doświadczonych ekspertów Polpharma Biologics. Będą oni dzielić się swoją wiedzą podczas wykładów i zajęć praktycznych w laboratoriach, a także w formie kursów e-learningowych, materiałów video i indywidualnych tutoriali. W ciągu najbliższych 6 lat Polpharma Biologics planuje przeszkolić nawet 600 osób.

Uczestnicy programu już niedługo będą poszerzać swoją wiedzę w specjalnie uruchomionym biotechnologicznym laboratorium szkoleniowo-badawczym, które na początku 2019 roku powstanie w zakładzie Polfy Warszawa przy ulicy Karolkowej. Wartość inwestycji w przestrzeń szkoleniową wraz z wyposażeniem to ponad 10 mln zł. Laboratorium pozwoli na obserwację i analizę procesów w mniejszej

skali, z wykorzystaniem wyspecjalizowanych urządzeń i zasobów technologicznych. Udział w realnych procesach biotechnologicznych pozwoli skuteczniej rozwijać praktyczne umiejętności uczestników programu i umożliwi ich szybsze wdrożenie do pracy w nowym zakładzie produkcji leków biologicznych w Duchnicach, którego uruchomienie jest planowane w 2020 roku.


Pomost pomiędzy nauką a biznesem

Polpharma nie po raz pierwszy stawia na kształcenie praktyczne. Od kilku lat w Polpharma Biologics prowadzony jest program Laboratorium Kariery, który umożliwia odbycie rocznych staży utalentowanym absolwentom szkół wyższych, a także liceów i techników. W 2017 roku w ramach współpracy partnerskiej Polpharmy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym (GUMed) został utworzony nowy kierunek studiów – „Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny”. Te unikalne w skali kraju studia oparte o tzw. profil praktyczny i kształcenie dualne, łączą edukację teoretyczną z praktyką przemysłową. Kolejnym dowodem zacieśnienia relacji na linii biznes-nauka jest wspólny udział Polpharmy i GUMed w niedawno wprowadzonym przez Ministerstwo Nauki systemie doktoratów wdrożeniowych, w którym firma i uczelnia poprowadzą wspólnie 6 projektów badawczych, w tym 2 w obszarze biotechnologii medycznej. Innym przykładem zaangażowania Polpharmy w kształcenie kadr jest klasa dualna o specjalności technik analityk prowadzona od 3 lat we współpracy z Technikum nr 1 w Starogardzie. 

******************************************************************

O firmie:

Grupa Polpharma jest największym krajowym producentem leków i jednym z polskich czempionów narodowych. Wraz ze spółkami stowarzyszonymi posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Zatrudnia ok. 7500 pracowników, z czego ok. 4300 w Polsce.

Polpharma jest największym polskim inwestorem w dziedzinie biotechnologii – nakłady na ten cel do 2022 roku wyniosą łącznie 2 md zł. Kierunek ten wpisuje się w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju, wspierając globalizację polskiego przemysłu, rozwój nowoczesnych technologii oraz budowę zaawansowanych kompetencji we współpracy z nauką.

Polpharma stworzyła w Gdańsku jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie, gdzie prowadzi prace nad 6 produktami biologicznymi. Realizuje także największą w swojej historii inwestycję – budowę nowej fabryki biotechnologicznej w Duchnicach.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl