Bądź pierwszym, który zobaczy Preximę. Nowa tabletkarka IMA Active.

Prexima, nowa tabletkarka IMA Active, to owoc zbieranego od lat doświadczenia w branży farmaceutycznej. Maszynę, która może osiągnąć najwyższa wydajność, zaprojektowano w unikalnym włoskim stylu.

Opis zdjęcia
 

Bazując na sprawdzonym już koncepcie Comprima, Prexima zapewnia całkowitą separację procesu wytwarzania od obszaru mechanicznego dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelnień i zabezpieczeń. Dobrze przemyślana konstrukcja gwarantuje świetną dostępność: obszar wytwarzania jest całkowicie dostępny po otwarciu zewnętrznych drzwi, podczas gdy dostęp do podstawy maszyny konieczny jest jedynie w celu jej konserwacji.

Rama Preximy składa się z trzech kolumn połączonych ze sobą dwoma żeliwnymi strukturami, w których to znajdują się dwustronnie umocowane rolki kompresujące. Ta wyjątkowo solidna struktura –wymóg niezbędny dla dobrej jakości tabletki – gwarantuje siłę głównej kompresji do 100 kN  oraz absolutną niezawodność.

Wysuwanie głowicy jest szybkie i proste dzięki obrotowego ramieniu mieszczącemu się w mechanicznym zasobniku. HMI prowadzi operatora krok po kroku przez każdą fazę demontażu głowicy. Prexima posiada nowy HMI XIMA, nagrodzony A’Design Award 2015 za swoją użyteczność i strategiczną rolę w poprawianiu wydajności operacyjnej.