arondIT GmbH większościowym udziałowcem StatSoft Polska

StatSoft Polska Sp. z o.o. i StatSoft Europe GmbH są teraz częścią niemieckiej grupy arondIT GmbH. W nowej strukturze StatSoft Polska zyskał silnego partnera, poszerzył geograficzny zakres działania i zwiększył zakres kompetencji w nowoczesnym i szybko rozwijającym się obszarze technologicznych i biznesowych zastosowań Data Science. Prezesem Zarządu StatSoft Polska został Piotr Wójtowicz. Jacek Jakubowski pozostanie zaangażowany w sprawy firmy i projekty z zakresu analityki danych. Będzie wspierał kolegów z Krakowa i Hamburga swoim doświadczeniem i wiedzą.

Piotr Wójtowicz przewiduje, że połączenie zespołów technicznych i sprzedażowych obu firm stworzy synergię. "Widzimy duże możliwości pozyskania nowych klientów w Europie zachodniej, szczególnie w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i krajach Beneluxu, gdzie StatSoft Europe działa od 20 lat i odnosi sukcesy."

 

Andreas Dahm-Griess, Dyrektor StatSoft Europe GmbH, również patrzy na współpracę z dużym optymizmem: "Dzięki ogromnej wiedzy obu zespołów możemy zaoferować rynkowi europejskiemu jeszcze bogatszą ofertę w zakresie zaawansowanych analiz i raportowania, a także aplikacji do modelowania predykcyjnego i uczenia maszynowego. Zespół StatSoft Polska, kierowany przez Jacka Jakubowskiego, wykonał w ostatnich latach znakomitą pracę i stworzył szereg rozwiązań branżowych bazujących na oprogramowaniu Statistica. Oba zespoły mają duże doświadczenie
w dostarczaniu nowoczesnych produktów i technologii TIBCO."

 

O StatSoft

StatSoft od ponad 20 lat dostarcza swoim Klientom kompleksowe usługi i oprogramowanie z obszaru zaawansowanej analityki danych. Zespół 50 doświadczonych ekspertów StatSoft Polska z Krakowa i StatSoft Europe
z Hamburga z powodzeniem wdraża rozwiązania przemysłowe i biznesowe oparte o uczenie maszynowe, statystykę
i big data. StatSoft projektuje repozytoria danych, wybiera odpowiednie metody analityczne, buduje modele
i raporty oraz wdraża systemy informatyczne realizujące indywidualne cele biznesowe klienta. Oferta firmy obejmuje także usługi konsultingowe, budowę modeli predykcyjnych i szkolenia dotyczące metod i zastosowań analizy danych. Klienci StatSoft to firmy w wielu branż, m.in. farmaceutyczne, produkcyjne, biotechnologiczne i medyczne, finansowe i ubezpieczeniowe, uczelnie, ośrodki badawcze i administracja.

http://www.statsoft.de

http://www.statsoft.pl

O arondIT

arondIT GmbH oferuje szeroką gamę rozwiązań informatycznych i usług konsultingowych w zakresie digitalizacji, analizy danych oraz automatyzacji procesów biznesowych. Misją arondIT jest inwestowanie w innowacyjne firmy informatyczne z sektora MŚP i rozwijanie ich potencjału biznesowego i technologicznego. Po Comline AG, Hesolvis GmbH i innych, częścią grupy są teraz także StatSoft Europe i StatSoft Polska.

                            

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

WorldFood Poland

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl