Apotex z prestiżową nagrodą. To jedno z najlepszych miejsc pracy.

27 marca kanadyjska firma Apotex otrzymała prestiżowy tytuł Great Place To Work®, przyznawany najlepszym pracodawcom w 50 krajach na całym świecie. Dziewiąte miejsce Apotexu w tym prestiżowym zestawieniu to jedyne wyróżnienie dla firmy z sektora farmaceutycznego w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób, i jednoczesny debiut w rankingu.

W Polsce Apotex jest obecny od 1997 roku i konsekwentnie się rozwija, zwiększając zarówn o portfolio dostępnych preparatów, jak i zatrudnienie. Obecnie w firmie pracuje ponad 250 osób. Leki produkowane przez firmę znajdują zastosowanie w obszarach terapeutycznych takich jak urologia,kardiologia, psychiatria, transplantologia, pediatria, chirurgia, reumatologia, ortopedia i alergologia.

Produkty spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, czego dowodzi m.in. zeszłoroczny raport NIK pod tytułem „Dopuszczanie do obrotu suplementów diety”, w którym jedynymi preparatami spełniającymi jakościowe kryteria przyjęte przez badaczy są produkty Apotexu1.

Great Place To Work® jest największym na świecie międzynarodowym badaniem jakości miejsc pracy. W dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu udział wzięła rekordowa liczba firm. Do badania przystąpiło 113 organizacji, zatrudniających łącznie ok. 60 tysięcy pracowników2. O tym, czy dana firma znalazła się na liście najlepszych miejsc pracy, decydują sami pracownicy. Dwie trzecie oceny
każdego pracodawcy stanowi opinia osób w niej zatrudnionych, wyrażona w anonimowej ankiecie. Pozostała jedna trzecia wyniku jest efektem analizy programów i praktyk wdrożonych w firmie, w porównaniu z innymi uczestnikami badania.

– Nagroda Great Place to Work jest ukoronowaniem naszej wizji, misji oraz wartości wyznawanych przez cały zespół. Dwadzieścia jeden lat temu, kiedy zakładaliśmy od zera Apotex w Polsce, naszym marzeniem była organizacja zapewniająca dobrą atmosferę w pracy. Na tę atmosferę składają się pozytywne relacje między pracownikami, brak niezdrowej rywalizacji oraz poczucie równego traktowania. Udało nam się to osiągnąć, z czego jesteśmy bardzo dumni. Największą siłą i wartością są ludzie, dlatego też przykładamy dużą wagę do ciągłego rozwoju zespołu. W naszej organizacji człowiek nie jest jednym z trybików machiny korporacyjnej, lecz najważniejszym potencjałem firmy – powiedział Michał Pietraszek, dyrektor zarządzający Apotex Polska.

Apotex ceni sobie transparentność w komunikacji oraz kulturze pracy i zapewnia przyjazne warunki zatrudnienia, które przyciągają wyjątkowych specjalistów.
Wyrazem dbałości o pracowników jest m.in. szeroki wachlarz benefitów: różnorodna oferta pakietów medycznych, ubezpieczenie na życie, system kafeteryjny Benefit System, dofinansowanie studiów podyplomowych oraz kursów językowych, dodatki związane z rodzicielstwem (foteliki samochodowe dla dzieci, paczki świąteczne), atrakcyjne wynagrodzenie oraz premie powiązane z wynikami pracy, liczne nagrody finansowe i niefinansowe przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia. Apotex Polska opracował również unikalny
pogram szkoleniowy APO-WSPARCIE, oparty o metodologię coachingu. Program jest adresowany do każdego pracownika, który chce pogłębić swój indywidualny, ukierunkowany rozwój osobisty.
 

O firmie Apotex
Firma Apotex powstała w Kanadzie w 1974 roku i jest największą kanadyjską firmą farmaceutyczną. Zajmuje się głównie opracowaniem i produkcją ponad 300 leków generycznych, które eksportuje do ponad 100 krajów. Globalnie Apotex wytwarza 25 miliardów dawek rocznie, a na jego preparaty wypisywanych jest około 235 milionów recept każdego roku. Apotex zatrudnia obecnie ponad 10 tysięcy pracowników na świecie. W Polsce od 1997 roku działa filia grupy Apotex, pod nazwą Apotex Polska Sp. z o.o. W swojej ofercie ma ponad 70 produktów, wśród których są leki wydawane na receptę i bez recepty, a także suplementy diety i wyroby medyczne.

Więcej informacji: http://www.apotex.com/pl

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

WorldFood Poland

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl