Aflofarm dziękuje służbom medycznym i sprzeciwia się hejtowi

Do stacji obsługiwanych przez Biura Reklamy TVN i TVP właśnie trafił spot z podziękowaniem dla wszystkich służb medycznych w Polsce. To wyraz wdzięczności i uznania dla tych, którzy codziennie stają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

To trudny czas dla nas wszystkich, ale to Wy jesteście prawdziwymi bohaterami. Farmaceuci, lekarze i wszyscy inni, którzy walczycie o nasze zdrowie.  Dziękujemy, że poświęcacie się dla nas, za Waszą siłę i wytrwałość, za odwagę, za to, że jesteście, że nie kalkulujecie, za Wasze wyrzeczenia. Za to, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy! – to słowa stanowiące główny przekaz filmu.

- Wszystkie służby medyczne w Polsce zostały wystawione na niezmiernie trudny test, który wymagał od nich przede wszystkim ogromnej odporności psychicznej, bo nie raz stawali przed wyborem, czy ratować życie Pacjentów czy zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Nasz spot stanowi wyraz nie tylko podziękowania za ich odwagę, ale jest jednocześnie wyrazem sprzeciwu przeciwko hejtowi z jakim zetknęli się niektórzy z nich. To oburzające, że znaleźli się ludzie, którzy zamiast podziękowań obdarowali służby medyczne hejtem, wyzwiskami i dyskryminacją odmawiając im obsługi np. w sklepach lub wywieszając obraźliwe kartki w miejscu ich zamieszkania – komentuje Jacek Furman Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

30 sekundowy spot będzie wyświetlany m.in. na kanałach TVN, TVP1, TVP2, TVN7, TVN24, TVP INFO czy TV Puls. Kreacją i produkcją spotu #aflofarmdziękujemy we własnym zakresie zajął się Aflofarm Farmacja Polska, a za planowanie i zakup mediów odpowiadał dom mediowy Starcom.

Kreacja telewizyjna nie jest jednak jedynym działaniem, jakie w ostatnim czasie podjął Aflofarm, aby podziękować i pomóc polskiej służbie zdrowia. W sytuacji stale rozprzestrzeniającego się koronawirusa, pomoc ta jest potrzebna, jak nigdy dotąd. W szpitalach i aptekach w całej Polsce ciągle brakuje środków do ochrony osobistej, niezbędnych do zahamowania wzrostu zachorowań. W swoich działaniach Aflofarm skupia się przede wszystkich na lekarzach i farmaceutach, bowiem to właśnie Oni każdego dnia dbają o zdrowie oraz bezpieczeństwo lekowe Polaków.

Po stronie farmaceutów

Właśnie zakończyła się akcja  #aflofarmpostroniefarmaceuty, w ramach której 6000 aptek w całej Polsce zostało wyposażonych w niezbędne środki ochrony osobistej przed zakażeniem, przyłbice, żele antybakteryjne, a także  regeneracyjne kuracje do zniszczonych dłoni w formie rękawiczek. Poza nimi, w paczce znalazły się również plakaty informacyjne przygotowane dla Pacjentów odwiedzających aptekę - to rekomendacje Ministerstwa Zdrowia, które mają pomóc zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa w placówce. Dodatkową niespodzianką były słodycze, aby choć odrobinę osłodzić farmaceutom ten ciężki czas.

- Akcja #aflofarmpostroniefarmaceuty była aptekarzom bardzo potrzebna. Farmaceuci z całej Polski docenili naszą pomoc. Spotkaliśmy się z ogromnym wyrazem sympatii z ich strony, często byliśmy świadkami wzruszeń. To wszystko pokazało nam, jak bardzo farmaceuci potrzebują wsparcia w tym trudnym dla nich czasie. Nie tylko rzeczowego w postaci środków ochrony osobistej, ale przede wszystkim psychicznego – pokazania, że o nich pamiętamy i doceniamy ich ciężką pracę – mówi Jacek Furman Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Po stronie lekarzy

Kolejną grupą podatną na zarażenie koronawirusem jest personel szpitali, szczególnie tych przekształconych na jednoimienne zakaźne. Z danych GIS wynika, że co szósta osoba zakażona koronawirusem w Polsce była członkiem personelu medycznego - stanowili 15,6 proc. wszystkich zakażeń. Dobiegła właśnie końca akcja  #aflofarmpostronielekarzy – w  ramach działań do wszystkich szpitali jednoimiennych w Polsce (oraz do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki i Pabianickiego Centrum Medyczne) wysłano po 100 przyłbic ochronnych. Ofiarowane personelowi medycznemu będą stanowić barierę ochronną, a także pozwolą zadbać o bezpieczeństwo wszystkich przebywających w szpitalach.

Kupujemy sprzęt

W przypadku zakażenia koronawirusem, kluczowym czynnikiem decydującym o skutecznym leczeniu chorych może okazać się dostęp pacjentów do respiratorów, dlatego fundacja „My kochamy Pabianice” należąca do Aflofarm Farmacja Polska postanowiła wesprzeć Pabianickie Centrum Medyczne i przekazać  placówce nowoczesny respirator do intensywnej opieki medycznej. Specjalistyczny sprzęt o wartości prawie 100 tyś. zł to innowacyjny respirator Axcent Lyra X2, nazywany też sztucznym płucem. Jest urządzeniem intensywnie wspierającym lub całkowicie zastępującym mięśnie Pacjenta podczas wykonywania pracy oddechowej. W przypadku zakażenia koronawirusem, który atakuje płuca, daje on Pacjentowi czas oraz potrzebne siły na walkę z chorobą. Wsparciem otoczono również Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki – finalizuje się właśnie zakup kardiomonitora i pulsoksymetrów.

Stoimy po stronie zdrowia, dlatego działania z zakresu odpowiedzialności społecznej, profilaktyki zdrowotnej oraz wsparcia placówek medycznych zawsze były istotnym elementem naszej działalności. Cieszymy się, że możemy pomóc – nie tylko służbom medycznym, ale też Pacjentom

– podkreśla Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

WorldFood Poland

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl