20 tys. opakowań Trisept Mix dla Włoch

TZF Polfa przekazała środek wirusobójczy Trisept Mix dla Włoch i San Marino. Dzisiaj, w obecności Wiceministra Spraw Zagranicznych Marcina Przydacza, Wiceministra Aktywów Państwowych Macieja Małeckiego oraz ambasadora Republiki Włoch Aldo Amati, kończono kompletowanie zestawu środków wirusobójczych mających pomóc w sytuacji na miejscu. TZF Polfa nadal, bez przerwy przez 7 dni w tygodniu produkuje środki dla rynku polskiego.

Dziś wysiłek wszystkich spółek Skarbu Państwa zorientowany jest na walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Polfa Tarchomin włączyła się w tę walkę jako jedna z pierwszych – w błyskawicznym tempie znacznie zwiększyła produkcję płynu do dezynfekcji, by wspomóc Polaków w tym trudnym czasie. Nie możemy jednak zapomnieć, że nie jesteśmy sami w tej walce – dziś transport płynu wyprodukowanego przez Polfę Tarchomin wyrusza do Włoch i San Marino, by wesprzeć te państwa, tak mocno dotknięte przez obecny kryzys. Dziękuję pracownikom Polfy Tarchomin i pracownikom innych spółek Skarbu Państwa, którzy tak mocno angażują się w walkę o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Spółki te po raz kolejny zdają egzamin z odpowiedzialności w biznesie – powiedział Maciej Małecki, Wiceminister Aktywów Państwowych.

TZF Polfa od ponad 3 tygodni bez przerwy produkuje płyny do dezynfekcji (Trisept TZF, Trisept Max, Trisept Mix, Trisept Complex i Dezynmax). Środki te są dostępne w aptekach, firma realizuje również zamówienia dla jednostek publicznych. Do tej pory wyprodukowano ponad 5 milionów litrów płynów. Produkcja trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W tym celu firma zakupiła i uruchomiła nową linię produkcyjną.

Do produkcji środków do dezynfekcji używany jest etanol najwyższej jakości, posiadający certyfikat ECHA. Ze względu na duże zapotrzebowanie na rynku jego producent istotnie zwiększył wydajność, co może nieznacznie zmienić charakterystykę organoleptyczną etanolu. Produkt zachowuje przy tym wszystkie cechy biobójcze.

Ze względu na zapewnienie dostaw na rynku strategicznie ważnych produktów takich jak insuliny i antybiotyki do procesu rozlania płynu częściowo wykorzystano zewnętrznych dostawców.

O Polfie Tarchomin:

Polfa Tarchomin jest najstarszym producentem leków w Polsce. Specjalizuje się w produkcji leków, które zapewniają szerokim grupom pacjentów dostęp do nowoczesnych metod leczenia, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki); leków przeciwcukrzycowych (insuliny); leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Zakład jest także polskim producentem substancji farmaceutycznych, czyli aktywnych składników do produkcji gotowych form leków.

Portfolio Polfy Tarchomin zawiera około 50 produktów w prawie 120 różnych formach
i dawkach.

W ofercie znajdują się: leki wydawane na receptę (tzw. Rx) zarówno refundowane jak
i nieobjęte refundacją; leki dostępne bez recepty (tzw. OTC), leki stosowane w lecznictwie zamkniętym (szpitale); suplementy diety oraz wyroby medyczne.

Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE 2022

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl